کنکور نامه

بسم الله الرحمن الرحیم
خب… خداروشکر شکر کنکور هم تقریبا تموم شد و نتایج اولیه‌ش اومد…
تصمیم گرفتم الآن که حالم یه مقدار خوبه مطلبی رو منتشر کنم درباره‌ی کنکور، اینکه چجوری خوندم چه کردم چه نکردم و چه اشتباهاتی کردم و هم یه مروری کنم از خاطراتم و بیشتر مخاطبم سال پایینی‌های کنکوری شده هست.
شاید بگید توکه رتبه‌ت خوب نشده چرا مینویسی و اینا ولی تاجایی که من دیدم خیلی از کارای رتبه تک رقمیا رو نمیشه اجرا کرد…
ادامه رو بخونید :))

شروع کنکور…

این‌طور که یادم میاد من حدود ۲ام، سوم مهر از تهران اومدم یزد تازه به فکر افتادم که کنکور بخونم و …
تا اواخر مهر هنوز کتابای تستی رو که لازم داشتم نخریده بودم دلیلش این بود که اطمینان نداشتم چی خوبه و چی بده و می‌ترسیدم از انتخاب اشتباه و همچنین گرون بودن کتابا اینکه بخوای از کتاب خونه کتاب بگیری تحویل بدی هم خیلی خوب نبود پس در آخر یه تعداد کتابو برای طول سال از مدرسه گرفتم و بقیه‌شو هم خریدم.
قلمچی ثبت‌نام کردم و اولین آزمون قلمچی پُف‌مو خوابوند تقریبا ترازم حدودا ۵۴۰۰ شد و از خیلیا که سال‌های پیش به نظرم اسکل بودن از نظر درسی ضعیف تر بودم و این باعث شد شروع تقریبا جدی‌ای داشته باشم.

اگه برگردم ممکنه برم سراغ ثبت‌نام توی آزمونای گاج، توی کانالش میذاشت سوالاشو، خیلی سوالاش بهتر از قلمچی بودن بنظرم…
قلمچی بزرگترین مشکلش اینه که سوالاش و زمانش استاندارد نیست، اول اینکه عمومیا به جای ۲۵ تا سوال ۲۰ تا سوال میده دوم هم اختصاصی خیلی زیادتر از نرمال وقت میده به سوالا.
گاج هم جامعه آماریش خیلی کمه. یه مدلی بتونید برنامه‌تون رو تلفیقی بچینید خوبه بنظر.

توی شروع یه سری مشکلات داشتم اول اینکه تازه بود که به کنکور رو می‌آوردم سخت بود برام یه مقدار
دوم اینکه نمی‌تونستم عربی رو به صورت برنامه‌ای مث قلمچی پیش برم و عربی رو ضعیف عمل می‌کردم
و سوم اینکه من معمولی شب‌ها بیدار بودم روزها خواب، توی کنکور مجبور بودم که این روندو درستش کنم دیگه، پس باید شب‌ها رو زود میخوابیدم و صبحا هم زود بیدار میشدم… اون اوایل مهر تلاش کردم به درجه‌ی شب‌ها زود خوابیدن رسیدم ولی روز‌ها هم دیر بیدار میشدم. یه مدلی بود که توی روزای غیر مدرسه ۱۰/۱۱ ساعت خواب داشتم به جای ۷/۸ ساعت خواب… الآن که دارم اینو مینویسم به نظرم میرسه میتونه به خاطر کم‌خونی و … باشه این مشکلو داشتید یه دکتری چیزی برید حیفه واقعا… من تقریبا تا آخر کنکور با این مشکل روبرو بودم، یه مدت درست شده بود ولی دوباره از از نوروز به سراغم اومد. 🙁

کتاب‌ها

خب، کتاب هم خریدم اما چه چی خریدم؟ اینجا شرحی از کتابایی که خریده بودم و توضیحی درباره‌شون اینکه مضخرف بودن یا عالی هم می‌نویسم.

عمومیا:

ادبیات: برای ادبیات من ادبیات موضوعی گاجو خریدم و همچنین زبان‌فارسی هامون سبطی رو از مدرسه گرفتم، بعدن هم کتابای لغت و املا و تاریخ ادبیات (از این کوچیکا)ی نشر الگو رو گرفتم.
تقریبا تا بعد از عید نوروز برنامه‌م این بود که قرابت رو ادبیات موضوعی جلو می‌رفتم چند وقت یه بار هم از روی هامون سبطی می‌خوندم.
این شد که ادبیاتم ضعیف شد :))
مشکل اینجا بود که اولا این دوتا کتاب کوچیکا رو خیلی دیر خریدم، اینا کتابایی بودن که توی طول سال خیلی مفید می‌تونستن باشن و در آخر هم جمع بندیایی که داشتن به درد جمع بندی کنکور میخورد اگه برگردم، اینا رو اول همون اول می‌خردم، توی پارت بندی ادبیاتم برای خوندن و زدن تستاش وقت میذاشتم.
هامون سبطی رو هم نمیخردم یحتمل. مشکل اینجاست که به شدت زیاده گویی کرده اونم توی مبحث ۴ سواله‌ی زبان فارسی، قوی شدن زبان فارسی در گروه زدن تست اونم تستای کنکور یا شبیه کنکور هستش و خوندن یه دور کتاب زبان فارسی یاد گرفتن نکات از طریق تست موثرتر بود تا خوندن از روی نکات و … از توی کتاب هامون سبطی البته اینو توی اواخر بهش رسیدم.

عربی: خب، من عربی بیشترین درصدم توی کنکور بود البته میتونم بگم عربیم در حد لازم قوی نبود.
من عربی کتابی که خریدم عربی انتشارات مهر و ماه نویسنده مهران ترکمان بود، به نظرم بهترین کتاب برای یکی هست که عربی رو ۰ نیست و مشکل اصلیش به شدت لوس بودن نویسنده‌ش هست، عربی درسیه که اون فرّار بودن دروس عمومی رو نداره و وقتی به ۱۰۰ رسید ۱۰۰ میمونه و کم نمیشه و از چند بخش تشکیل شده که نمیشه با پیشرفتن روی برنامه‌ی آزمونایی مث قلمچی پیشرفت کرد توش چون آزمونای برنامه‌ای بر اساس قواعد پیش میرن و سوالای اول آزمون قواعد نیستن.
من این مشکل رو با عربی داشتم و سعی میکردم اوکی بشم باهاش ولی اوکی نشد تا امتحانات نوبت اول، توی این دوره روزی ۱:۳۰ گذاشتم و ترجمه رو بستم، بعدش با خیال راحت به قواعد و متن رسیدم و این شد که خوب شد درصدش
پیشنهادم اینه اگه توی تابستون روی بخشای پایه‌ای و پر نمره‌ی عربی مث ترجمه کار کنید تا هم درصدش بیاد بالا هم بتونید طول سال قواعدو برنامه‌ای پیش برید و قوی شید.
عربی هم به شدت تست نیاز داره بزنید براش و با خوندن تنها اصلا پیشرفتی حاصل نمیشه.

دینی: من برای دینی میکرو گاج جامع نوشته‌ی زهرا سمیعی عارفو داشتم کتاب خوبیه و میتونه جای کتاب درسی رو بگیره. سعی کنید وقتی میخونید حفظ کنید آیه‌ها رو ولی لازم نیست توی طولانی مدت یادتون بمونه همون حفظ کردن اولیه باعث میشه وقتی یه تیکه از آیه رو ببینی ادامه‌ش یادت بیاد و برای وضع کنونی که یه تیکه آیه رو میدن ادامه‌شو میخوان راه گشاست. موقع آزمونا هم برای جمع بندی پنجره‌های جلد دومشو میخوندم کل پنجره‌های کل درساشو توی ۳ تا پارت ۱:۳۰ ای میشد خوند پس چیز خوبی بودن… من راضی بودم از این کتاب ولی میگن آی کیو اش هم خوبه.

زبان: من اوایل به پیشنهاد معلممون خط سفید خریدم. برگردم خط سفید نمیخرم قطعا، خط سفید فقط به درد کار معلم یا کسی که زبانش خیلی قویه میخوره به نظرم، چون اولا همه‌ی کلمات کتابو نیوورده و با خوندن کلماتش این تضمین وجود نداره که شما کلمه‌ت فوله. همچنین پاسخ‌نامه‌ی تستی برای سوالای تالیفی و  تشریحی برای سوالات غیر تالیفی نداره.

من بعد از نوروز شهاب اناری مبتکران رو خریدم به نظرم بهتر بود، ولی اینجا هم اشتباه کردم چون شهاب اناری رو باید طول سال کار کنید نمیشه توی ۳ ماه تمومش کرد…

اختصاصی

ریاضی ۲: راستش من کتابی برای ریاضی ۲ نگرفتم ولی برگردم یه کتاب کوچیک هم شده میگیرم حیفه ۵ تا سوال اولو قوی نباشید.

حسابان: برای حسابان، نشرالگو تست گرفتم، کتاب سطح بالا و خوبیه فقط ریاضیتون قوی نیست نرید سراغش اذیت میشید، به نظرم میتونه کتاب بهتری ازش وجود داشته باشه ولی درس‌نامه‌های تقریبا خوبی داره و نویسنده‌ش به نظرم به شدت با سواد تر از بقیه‌ی نویسنده‌هاست.

دیفرانسیل: برای دیفرانسیل من خیلی سبز گرفتم که روش عکس توپ پاره بود. درسنامه‌هاش خیلی زیادن و هرچی نکته‌ای که چه لازمه چه لازم نیستو توش نوشته یکی اونا رو حفظ کنه دیفرانسیلش خیلی قوی میشه ولی حفظ اونا خیلی سخته و ممکنه زده بکنه آدمو. غلطای کتابش زیادن، یه جوریه آدم احساس میکنه ویرایش نشده هست کتاب.
تست‌هاش هم خوبه ولی من به نظرم این کتاب یا آی‌کیو گاج میتونن خوب باشن برگردم بازم همینو میگیرم.

توی عید نوروز هم ک جم بندی نیمسال اول بود سه سطحی دیفرانسیلو گرفتم و کد تستای نیم سال اولشو زدم..

جبر و احتمال: من کتابی براش نگرفتم ولی برگردم میگیرم

ریاضیات گسسته: من بانک تست ریاضی گسسته اندیشه فائقو گرفتم، تستاش زیاد ولی خوب بودن راضی بودم ازش. ولی درسنامه نداره ریاضی گسسته‌تون قوی نیست به دردتون نمیخوره.

هندسه ۱: برای هندسه ۱ اوایل خریت کردم و کتاب نگرفتم بعد از نوروز خط ویژه گاجو خریدم که اونم خریت بود :)) به نظرم هندسه‌۱ گرچه ساده تره ولی مهم تره، گاها همه‌ی سوالای هندسه یه نیم نگاه به هندسه ۱ دارن و لازمه تسلط کامل داشتن روش. هندسه هم به شدت باید تست بزنید و سوال حل کنید براش که ذهنتون اوکی بشه.

هندسه ۲: برای هندسه ۲ من نشر الگو تست رو گرفتم ولی کتاب مناسب کنکور نبود برام، چون تست‌ها و درسنامه‌ی زیاد داشت و یه مدل ساخته شده بود که توی سال تحصیلی سوم خونده بشه نه توی ۳ ماه پیش‌دانشگاهی، این باعث شد با اینکه زیاد وقت میذاشتم روش بازم کم بیارم و تموم نشه البته هندسه‌م هم قوی نبود تستاش رو طول می‌کشید حل کنم.

هندسه تحلیلی: من کتاب تحلیل خیلی سبزو گرفتم، اصلا راضی نبودم، غلطاش زیادن و زیاده گویی‌هاش زیاد تر. دانش‌آموزو زده میکنه از تحلیلی نمیدونی کجاش مهمه حفظ کنی کجاش مهم نیست حفظ نکنی، فک کنم گاج اینا بهتر باشن، بعدا هم اگه خط ویژه گاجو بگیرید در اواخر خوبه هم خلاصه نویسی داره هم ایده‌های حل رو گفته.

آمار: آمار ۲ تا سوال میاد و تقریبا هم از فصل آخر، من خط ویژه گرفتم براش خوب هم بود تقریبا…

آواخر کار برای جمع بندی ریاضیا برنامه‌م این بود ک آبی قلمچی رو یه سری تست تیپ داشت اونا رو بزنم ک البته خراب شد برنامه‌م و نتونستم اجراش کنم.. ولی اولین سوالی هر ایده رو تیپ کرده.

فیزیک پایه: برای فیزیک پایه گاج رو گرفتم، گاج درسنامه‌های تستی داره یعنی شما مفهومیت قوی نباشه به دردت نمیخوره و مشکل دومش هم اینه که سوالاش ضعیفن، بهتره حتما یک قدم تا ۱۰۰ اش رو هم بزنید بفهمید دنیا دست کیه. (بعدا درسنامه‌های فیزیک خیلی سبز با جلد گوره خر رو خوندم مفهومم اوکی شد) ولی تعداد سوالاش و اینا معقول هستش و ۲/۳ تستاشو بزنی فیزیکت یعنی قابل قبوله

فیزیک پیش‌دانشگاهی: من برای این ۲ جلد پیش‌دانشگاهی از فیزیک ۴ جلدی خیلی سبزو گرفتم، درسنامه و سوالاش خوبن، سوالای یک گام فراترش رو هم میزدم باعث میشد ذهنم باز بشه ولی مشکلش این بود که سوالاش زیاده خیلی خیلی خیلی …. باید زود شروع کنیدش تا عقب نمونید.

اواخر سه سطحی فیزیکو هم گرفته بودم سوالاش قشنگن وقت داشتید و فیزیکتون قوی بود اونو هم بزنید..

شیمی: من برای شیمی جامع گاج رو گرفتم، به نظرم درس‌نامه‌هاش خوب بود ولی تستای ضعیفی داره. بهتره جلد دوم این با یه کتاب دیگه رو تهیه کنید که درس‌نامه‌هاشو بهره ببرید و یه کتاب دیگه هم برای تست زدن داشته باشید.

برای تست‌های دوره‌ای هم شیمی فار رو گرفتم ولی وقت نشد که تستاشو بزنم همچنین مطالب کلا خارج کتاب هم زیاد داره به نظرم به درد نمیخوره خیلی :/

از سه سطحیای قلمچی هم فیزیک و دیفرانسیل و شیمیشو داشتم (شیمیش تو قلمچی موقع ثبت نام کرد توی پاچه‌م) اون دوتاش هم بن خرید دادن دیدم مفته خریدم :)) دیفرانسیلشو کل تستای نیمسال اولشو کار کردم بنظرم خوب بود.

برنامه‌ریزی

برای برنامه ریزی مدرسه‌ی ما اینجوری بود که شنبه تا سه شنبه کلاس بود، چهارشنبه، پنج‌شنبه و جمعه هم تعطیل بودیم (تا اسفند)
مدیرمون آقای اکبرنژاد اومد و صحبت کرد من مدلی که ایشون گفتو تقریبا اجرا کردم راضی بودم خودم از مدلش.

برای طول سال اینجوری بود که بعد از ظهر شنبه و یک شنبه و دو شنبه و نیمی از سه‌شنبه و نیمی از جمعه رو میذاشتم برای دروس پیش‌دانشگاهی، چهارشنبه و پنج‌شنبه و نیمی از جمعه هم برای پایه ها.. در روزایی که فرداش مدرسه داری ممکنه معلما امتحان بگیرن و از این چیزا پس بهتره درس معلمو بخونید مدل خوندن هم یه مدل تلفیق مطلب همون روز خوندن و برای فرداش خوندن بود.

برنامه‌م ۸ تا پارت عه ۱ ساعت و نیمه داشت که بین هر کدومش یک ربع استراحت داشتم. (البته ۴ تاش نیم ساعته بود برای نماز ظهر و شب و ناهار و شام) روزای مدرسه ۳ یا ۴ تا پارت کمتر میذاشتم (تا ۱:۳۰ مدرسه بودیم و از ۲:۳۰ شروع می‌کردم خوندنو)

هر دو هفته بعد از قلمچی دادن میومدم میشستم برنامه‌ی ریز برای ۲ هفته‌ی آینده رو می‌نوشتم که چه مباحثی توی آزمون میاد و چیا باید بخونم، جمعه‌ی هفته‌ی اول و پنج‌شنبه‌ی هفته‌ی دوم ۵ تا پارتشو به اسم پنجره باز خالی میذاشتم که اگه مریض شدم یا خوابم میبرد یا نرسیدم طول هفته کم‌کاری داشتم بتونم جبران کنم، اگه هم درسی کم وقت گذاشتم و بیشتر میخواد پنجره باز جبرانش کنه.

همچنین در مورد عمومی و اختصاصی یکی از رفیقام خبط کرد و عمومی کم وقت گذاشت. عمومی میتونه کلید زیر ۱۰۰ شدن کنکور باشه برای خیلیا. نه بیشتر از حدس وقت بذارید نه کمتر، ۱/۴ الی ۱/۵ وقتتون باید برای عمومی باشه.
درسته که اختصاصی ضریب ۴ داره و عمومی ضریب ۱، ولی طول سال عمومی خوندن و خوب تست زدن براش باعث میشه عمومیتون به ۹۰ برسه، ولی همین کارو برای ریاضی کنید ممکنه ۷۰ بالاتر نیاد…

یه وقتی رو بذارید برای خلاصه نویسی مثلا اگه یه درس ۵ تا پارت لازم داره، ۵.۵ ای بذارید و اون نصفه رو خلاصه نویسی کنید مطالب رو، من خلاصه نویسی کم کردم بعضی درسا آخر کار داشتم به فنا میرفتم، چیزای مهم و فرار، سوالایی که راه حل همه‌مدل سوال حل شو براش دارید و … روبنویسید ۱/۴ هر برگ خلاصه نویسی رو هم خالی بذارید که اگه بعدا چیزی به ذهنتون رسید بهش اضافه کنید.

توی برنامه‌م تفریح در حد تلوزیون دیدن در حد ۴۵ دقیقه در روز بود. موبایل و کامپیوترو کنار بگذارید حتما… محل مطالعه‌تون یه جوری باشه که از تلوزیون و موبایل و تلفن و اینا دور باشه بهتره، مدرسه درس خوندن هم خوبه هم بد، اگه بچه کوچیک دارید مجبورید برید مدرسه فقط دقت کنید قرائت خونه‌ای که مراقب نداره به هیچ دردی نمیخوره. بچه‌ها یا لپ‌تاپ میارن پی‌اس میزنن یا ورق یا هی یکی حواس بقیه رو پرت میکنه. (توی مدرسه‌ی ما که اینجوری بود…) شما نیاز به تفریح ندارید واقعا توی امسال، الکی وقتتون رو هدر ندید که بعدا حسرتشو بخورید…

پایان نیم‌سال اول

خب خوندم و خوندم تا نزدیکای امتحانای نوبت اول ۶۵۰۰ رو ثابت کرده بودم، تا این موقع همون طور که گفته بودم تازه داغ شده بود موتورم، طول امتحانات چون میخواستم عربیم بیاد بالا روزایی که امتحان داشتیمو یه پارت عربی میخوندم، برای هر درس مثلا اگه دو روز وقت بود یه روز پایه‌شو مرور میکردم یه روز پیششو، به نظرم امتحانا وقت خوبی برای برگشتن به کتابا هست، کتابا رو بخونید همیشه یه بارم شده اینجا اون یه بارم شده عه اجرا میشه… خلاصه نویسیا و ستاره دارها هم میتونن کمک کنن این موقع…

بعد از تموم شدن نیم سال اول و امتحانا توی امتحان قلمچی یه تراز ۷۶۰۰ هم اوردم و این روحیه داد بهم و شروع کردم قوی‌تر خوندن.

شروع نیم‌سال دوم

نیم سال دوم کار سخت تر بود، چون توقع‌م از خودم بالاتر رفته بود معلما هم زور میزدن زود تموم کنن، رقیب‌ها هم جدی‌تر شده بودن حدود ۷۰۰۰ ترازو تونستم نگه دارم، عمومیمو تثبیت کردم و درسای جدیدو میخوندم دقیقا اتفاق خاصی توی ذهنم نیست همینجور گذشت تا به نوروز رسیدیم.

توی این نیم‌سال دوم مشکل اصلی اینجاست که باید برنامه‌ی خوبی رو برای اجرا داشته باشید، چون درسا از مدرسه جلو‌ترن نمیشه در حد مورد نیاز با درسا جلو رفت، اینجا من درسا رو گذاشتم که بعد عید ببندم ولی اینم بد بود، باید یه تست اندک و مطالعه‌ی کل کتابو داشته باشید تا وقتی اون طرف سال میاید روش هنگ نکنید که چی بود اینا.

از یه هفته قبل از نوروز شروع کردم به جمع بندی کردن نیم‌سال اول پیش و پایه بر اساس برنامه قلمچی.
می‌تونم بگم که خیلی تست زیاد زدم توی اختصاصی و عمومی هم پیشرفت کردم یه مقدار… اینجا من به خبطی کردم و اون این بود که تلاش کردم از ۱۲ ساعت به ۱۳.۵ ساعت برسونم برنامه‌مو و خواب و استراحتمو کمتر کنم. مشکل اینجاست که با شروع بهار خود به خود آدم خوابش میگیره میخواد بیشتر بخوابه. اونی که میتونه نگه داره خودشو وضعیت قبلی اوکیه حالا مث منی میخواست بهتر کنه بدتر شد نمیتونستم اجرا کنم برنامه‌مو…

بعد از تموم شدن نوروز بهمون گفتن که مثلا تا فلان تایم که سه هفته‌ای زودتر از چیزی که قلمچی گفته بود تموم باید بشه درسا و اینا و سنجش هم اگه ببینید زودتر شروع میکنه. اعتنایی نکنید و روی قلمچی پیش برید بهتره چون تقریبا اکثر بچه‌ها نمیتونن زودتر تموم کنن، الکی بخواید تموم کنید درسا گربه شور میشن به درد نمیخوره خوندن اونجوری…

از ایام امتحانای ما تا کنکور حدود ۲ ماه زمان بود این موقع باید شروع کنید حتما جمع بندی رو، کنکور گرفتن بهتره علاوه بر رشته‌ی خودتون عمومی‌های غیر انسانی رشته‌های دیگه رو هم بدید این باعث میشه عمومیتون خیلی قوی بشه، تست زیاد بزنید اینجا هم و حتما شروع کنید جمع بندی رو آخر کار توش نمونید.

من یه مقدار وقت گذاشتم برای امتحانا، برگردم به جاشون تست میزنم، چون تاثیر مثبت یعنی هیچی. پاس بشید کافیه زیر ۱۰۰۰ بشید همه‌ش رو میزنه فاقد تاثیر مثبت حتی اگه همه‌شو ۱۰۰ زده باشی.

من از امتحانات و ماه رمضون ضربه خوردم :)) تمام ماه رمضون رو روزه شدم ولی برنامه‌ی غلطی رو پیش گرفتم، من به شخصه توی قبل از کنکور شب بیدار بودم و گفتم خب الآن هم شب بیدار میمونم اوکیه دیگه، نشد که بشه، چون بعد از افطار که تا ۱۲ یک اینا داره فیلم میده آدم تحریک میشه، بعدشم ۲ تا پارت تا سحر فقط وقت بود، بعد از سحر دوتا پارت بود بخونم و بعدش یه کنکور میدادم و میخوابیدم. اون بعد کنکور چون هیجان داشتم خوابم نمی‌برد و دوباره باعث میشد دیرتر بیدار بشم و گند میخورد دیگه… کلا یه مدلی بود خوب نبود این مدل شب بیداری برام توی رمضون.

من شیمیم ضعیف بود، کنکور هم ۴۹.۵ زدم شیمی رو که ضعیف حساب میشه، ولی اگه در نظر بگیریم دو ماه آخر در حدی شیمی خونده بودم که قوی باید میشدم ولی مسئله اینجاست که فرایند قوی شدن ۳ ماه حداقل زمان لازم داره از وقت شروع، فک نکنید یه روزه میشه از ۲۰ رسید به ۸۰ هرکاری کنید نمیشه…

همین کارا رو کردم و رفتم کنکور دادم…. :)) حسش نیست توضیح بدم

بعد از کنکور

خب کنکور که تموم شد با خوش‌حالی از سر جلسه اومدم بیرون و حس میکردم خیلی خوب میشم، کنکور ۹۵ رو که هفته‌ی پیشش حدودا گرفته بودم تخمین ۶۰ منطقه داشت برام و چون یه هفته رو به نظرم به خوبی جمع بندی کرده بودم انتظار بهتر از ۶۰ داشتم (چیزی نمیخوردم کنکورایی که از خودم میگرفتم چون روزه بودم، انتظار داشتم گشنگی به جای استرس عمل کنه توی آزمونای خونه‌گی). وقتی نشستم صحیح کردم به نظرم اومد شاید ۳۰۰ هم نشم. این باعث شد به شدت ناراحت بشم تا اعلام نتایج و بعد از اومدن نتایج دیدم که ۱۷۲ شدم با اینکه باید براساس پیشفرضای خودم ناراحت میشدم چون تصحیح خودم رتبه‌ی بدتری رو بهم میگفت خوش‌حال شدم، الآن که اینو مینویسم التماس دعا دارم برای اینکه شریف سهیمه رو قبول کنه مهندسی کامپیوتر شریف قبول بشم 🙁

و اما یه سری نکته که واجبه بگم شاید گفته‌م توی متن ولی دوباره میگم:

 • سال کنکور نیازی به تفریح زیاد ندارید، یه ساله هزارسال نیست، این یه سالو نچسبید ممکنه بعدش به شدت حسرت بخورید؛  البته تغذیه میخواد روحیه‌تون دیگه؛ مثلا بعد هر آزمون با رفیقا بزنید بیرون و استراحت کنید و..
 • بعد شما  ۱۲ ساعت هم درس بخونی ک میشه ساعت مطالعه‌ی عالی، ۸ ساعت هم بخوابی به ازای هر یک ساعت و نیم یه ربع استراحت کنی میشه ۲ ساعت،  ۲ ساعت دیگه هم زمان دارید برای استراحت و تفریح.. ولی حواستون باشه تفریح بقیه‌ی تایمتون  رو نگیره…
 • عمومیا مهمن، براشون به صورت مداوم وقت بذارید و تست بزنید برای چیزای تستی هم به شدت. تست چیزارو توی حافظه‌ی طولانی مدت میچسبونه و بهتون میگه چیا مهمن و چیا مهم نیستن.
 • من احساسم این بود که ۵ تا تستی که روش وقت بذاری و بزنی از ۲۰ تا تستی که سریع بزنی مهم تره. این حرف یه جا درسته یه جا غلط ولی من اشتباه کردم و همه‌جا اجراش کردم.
  اینجوریه که بعد از یادگیری اولیه یه مدل آروم تست بزنید خوبه ولی بعدش سرعتی باید تست بزنید بنظرم، وقتش هم اگه سر جلسه امتحان هر سوالی ۹۰ ثانیه وقت داره شما باید بتونی تو ۷۰ ثانیه بزنی تستی رو مثلا ۳۰ تا تستو توی ۳۵ دقیقه… اینکارو نفرات برتر کردن منم خبطم همین بود دیگه… ریاضی ۸۵ دقیقه وقت داشت روی ۸۵ دقیقه تنظیم کردم بتونم بزنم، حالا وقتی یه ذره سخت میشد یا حالم خوب نبود خراب میکردم، ولی یکی از دوستام بهتر کار کرد توی ۶۰ دقیقه همه‌ی ریاضیا رو میزد تقریبا… اینو من آگاه نبودم درباره‌ش که میشه اینقد سریع شد توی تست زدن و به همین دلیل تلاشی نکردم براش. شما بدونید و تلاش کنید و سریع بشید دیگه.
 • الآن حدود تراز بر اساس درصد توی کنکور ۹۶ رو می‌تونید از اینجا ببینید: https://atofighi.github.io/konkoor96/darsadToTaraz.html
  باهاش میشه فهمید مثلا درسا چقد اهمیت داشتن یه سوال یا یه درصدشون واقعا توی کنکور…
 • رتبه‌ی کنکورم هم توی منطقه‌ی ۲ در زیر گروه ۱ برابر با ۱۷۲ هستش.
 • دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه بعدا یادم اومد اضافه میکنم.

همچنین بازهم التماس دعا…

ببخشید سرتون رو درد آوردم.

(12)(1)

24 دیدگاه برای “کنکور نامه”

 1. سلام:)
  تبریک بابت رتبه خوب در وقت کم!
  انشالله شریف قبول می کنه...
  راستش من مرحله دو قبول نشدم و از دوهفته قبل تازه شروع کردم درس خوندنو ...
  مشکل من اینه لای کتاب ها به جز شیمی و فیزیک رو که باز می کنم میخوام گریه کنم از این وضعم و هی به ۸تیر سال دیگه فک می کنم که اومدم و باید به رتبه های برتر نگاه کنم....به همین سادگی و افتضاحی حال من...
  اولین تراز قلم چی ۵۲۰۰:/
  دومی۵۵۰۰:/
  سومی ۵۷۰۰:/
  فیزیک و شیمی رو به جز استوکیومتری که نمیتونم معمولا زیر ۱ دقیقه حل کنم حالم خوبه باهاشون اما مشکل وقته من فقط یک فصل از شیمی وفیزیک سال سوم رو خوندم....
  و ده روز دیگه مدرسمون شروع میشه...
  من هندسه ۱رو فقط باید تست کار کنم و چندان بد نیست
  اما هندسه ۲ رو من خیلی ضعیفم به صورتی که مثلا سوالات چند مثلث می توان رسم کرد رو نمیتونم از روش بخونم...جزوه ای هم ندارم....
  گل سر سبدشون حسابانه من هم نشر الگو سه بعدی رو خریدم نمیدونم تستش چیه(علیرضا رفیعی)...
  و فقط فصل تابعشو خوندم کامل البته به جز مشخص کردن دوره تناوب و تابع براکت چون هیچ ایده ای نسبت بهشون ندارم...قسمت حل نا معادلات رو که درسنامشو می بینم و نمیتونم حل کنم واقعا برام استرس زا شده
  چی کار کنم از این حال در بیام؟احتمالا شیمی و فیزیک رو بتونم تا ده الی بیست روز آینده تست هاشو بزنم ...
  اما عربی میمونه .. ادبیات میمونه ...:(
  نمیدونم باید چی کار کنم خیلی می ترسم خیلی....
  حسابان مونده و من می بینم این همه تست هست و هر کدومش یه نکته همیشه احساس می کنم سر جلسه کنکور نمیتونم حل کنم....خیلی سبزوالگو رو دارم ...
  زبان فارسی رو نشرالگوشو گرفتم از به نظرتون اونو بخونم ؟آخه انگار تمام درس هارو آورده سبطی و وقت نیست آیا نکات مهمی داره؟
  برا لغتم قضیه همینه یعنی اگر لغت نشرالگو رو بخونم دیگه هیچ لغتی از دستم در نرفته و میشه به سوالات جواب داد؟
  در طول سال چهارم چجوری پایه رو هم می خوندید؟
  ممنون میشم یه کم کمکم کنید..

  (2)(0)
  1. سلام.
   اگه بخوای ببینی الآن از من خیلی جلوتری زیاد از این نظر نگران نباش؛ قرار نیست اینقد زود ببندی کنکورو ک نگران باشی... تا اردیبهشت برای بستن کنکور زمان داری..
   عمومیا رو میشه طول سال جمشون کرد زیاد نگران نباش..

   هندسه ۲ تست زدن براش مهمه چون ایده‌های تکراری رو زیاد سوال میدن.، من براش تست نشرالگو گرفته بودم ولی فک کنم آیکیو گاج هم مثلا کتاب داره من ندیدم بپرس ببین اگه خوبه بخرش..

   اینطور ک میدونم کتابای ۳ بعدی بیشتر برای یاددادن و مفهومو گرفتن و ایناست.. و تستش کنکوری تره
   لینک کتابی ک من گرفته بودم این بود: http://www.olgoobooks.ir/sn/books/pt/full/id/90/
   البته اینطور ک یادمه من خیلی طول کشید تا حسابانم اوکی بشه خیلی براش تست زدم... مثلا فرمولای مثلثاتو روی یه کاغذ نوشته بودم و چند روز ی بار هی میخوندم تا بالاخره حفظ شدم..

   یکی از دوستام زبان فارسی الگو رو داشت میگفت خوبه.. فک کنم خوبه اگه باهاش اوکی ای لازم نیست چیز دیگه‌ای بگیری.

   لغت الگو تقریبا کامل ترین چیزی هست ک توی بازار پیدا میشه... خیالت راحت باشه... لغت همراهش تستاشو هم مثلا ۱/۳ اشون رو بزنی بیشتر توی ذهنت میمونه.

   طول سال تحصیلی توی روزایی ک مدرسه داشتم پیش و بقیه روزا پایه میخوندم... همه‌ی پایه جم میشه خیالت راحت...

   فقط برنامه بنویس برا خودت ک دو هفته آینده چیکار قراره بکنی و بدون ک مثلا فلان ساعت فلان روز چیکار قراره بکنی؛ برنامه‌ت قابل اجرا باشه یه جوری نباشه ک خودتو بکشی یا ساعت خوابت کم بشه یهو مزیض شی یجوری هم نباشه هیچی درس نخونی...
   لازم نیست کل پایه رو توی تابستون ببندی چون ی بخشیش یادت میره طول سال و همچنین الکی استرس میگیری...
   توکلت بخدا باشه... با رتبه های خوب سالهای پیش هم مشورت کن مخصوصا برای کتابهات... خوب بخونی قطعا زیر ۵۰ میشی... ولی نباید توی هیچ موقعی کم بیاری.. (من دو ماه آخر کم خوندم خیلی)...

   موفق باشی و التماس دعا❤️

   (2)(0)
 2. مصاحبه های قلم چی راسته و من خودم اونجا بودم و دیدم+جالب نیست تا چیزی رو نمیدونیم دربارش صحبت کنیم چه برسه به اشخاص!
  کلا گفتم که تخریب یه جای چیزی کسی کلا جالب نیست که سند هویت ما باشه.

  (2)(0)
  1. من نگفتم راست نیست ولی فقط داره از قلمچی صحبت میشه توش و یجوری پیش میره ک شخصی ک داره میخونه احساس میکنه بله چقد کتابا و چیزای قلمچی عالین؛ ولی وقتی نفرات برترو میبینی علاوه بر اینکه قلمچیا رو دارن تقریبا از بیشتر موسسات موجود کتاب دارن و استفاده کردن...

   بعد قلمچی کتاباشو رایگان میده به کسایی ک تراز بالایی دارن و باعث میشه در هر صورت کتابای قلمچی رو داشته باشن البته من بهیچ وجه نمیگم کتابای قلمچی بدن و خودمم چندتاشو داشتم و یذره هم استفاده کردم...

   حداقل از نظر من کامل نبودن مصاحبه‌ها نقص بزرگی برای اون‌هاست...

   بعد اصلا هدف تخریب نداشتم :/ احساس هم نمیکنم تخریب کرده باشم..

   (0)(0)
   1. گفتی که:بعد قلمچی کتاباشو رایگان میده به کسایی ک تراز بالایی دارن
    یه سوال درباره این حرفت دارم : میدونی قلم چی کلا به هر رتبه برتر چند تا از کتابا رو داده؟!
    و بعدش: مصاحبه‌هایی که قلمچی باهاشون میکنه مثلا فقط برای تبلیغ خودشه و دیگر هیچ…
    این کارت رو میگن تخریب بدون اینکه بدونی اصلا در قلم چی چه میگذرد+وقتی قصد تخریب نداری بهتره که حواست باشه داری چی مینویسی و لااقل یه بار با دقت روی مطلبت رو بخونی:: احساس هم نمیکنم تخریب کرده باشم.._چیزی که نوشتی مهمه نه احساست عزیزم!
    +حداقل از نظر من کامل نبودن مصاحبه‌ها نقص بزرگی برای اون‌هاست...
    بالای ۱۰۰ نفر توی موسسه بودند و کل مصاحبه ها باید در ۱ روز اول تمام میشد و برنامه های دیگه ای هم داشتیم
    به نظرت به جز بیان نقطه نظرات به صورت بیان نکات وقت کارای دیگه هم میشه؟!و اینکه محور سوالات در موسسه قلم چی باید چیزی به جز ازمونهاش و روش های پیشرفت دانش اموزا باشه؟؟
    +من نگفتم راست نیست ولی فقط داره از قلمچی صحبت میشه توش و یجوری پیش میره ک شخصی ک داره میخونه احساس میکنه بله چقد کتابا و چیزای قلمچی عالین
    کتابای قلم چی رو رتبه های برتر شهرستان ها بیش از حدی که فکرش رو بکنی بچه ها به عنوان منبع مهمشون استفاده میکنن.
    تو کلا ۵ تا تک رقمی از نزدیک دیدی؟!
    +به نظرت کسی که در بحث مشاوره وارد نیست و کلا از ابتدا هم یه کنکوری نیوده پیشنهاداش بیشتر از اینکه نفع برسونه ضرر نمیرسونه؟؟
    +به هرحال مطلبت جالب بود چون باعث شد ببینم که چیزایی رو که ادم با چشم هم دیده یه نفر چه راحت میتونه یه جور دیگه عوضش کنه+
    موفق باشی.
    پ.ن.کلا نشد همه مطلبت رو بخونم چون شروعش و لابه لاش رو که دیدم کلا دلسرد شدم!
    +{کلا درباره موسسه ها یا ادما یا هرچیز دیگه چون اطرافیات خوب نمیگن یا... نظر قطعی نده}

    (0)(1)
    1. «یه سوال درباره این حرفت دارم : میدونی قلم چی کلا به هر رتبه برتر چند تا از کتابا رو داده؟!» نگفتم همه‌شو داده فک کنم از هر مدل کتاب یکی شو داده (یکی آبی، یکی... و....)
     اون جمله رو حذف کردم ک سوءتفاهمی پیش نیاد.
     «بالای ۱۰۰ نفر توی موسسه بودند و کل مصاحبه ها باید در ۱ روز اول تمام میشد و برنامه های دیگه ای هم داشتیم» نقصه دیگه چی بگم؟
     «تو کلا ۵ تا تک رقمی از نزدیک دیدی؟!» بله
     «به نظرت کسی که در بحث مشاوره وارد نیست و کلا از ابتدا هم یه کنکوری نیوده پیشنهاداش بیشتر از اینکه نفع برسونه ضرر نمیرسونه؟؟»
     این مطلب در اصل برای گروهی خاص از دانش‌آموزای کنکوری نوشته شده، المپیادیا، وبلاگی نیست ک واقعا افراد زیادی بخوننش و اکثر خوانندگانش رو خودم میشناسم.
     شما نمیدونم چرا خودتو معرفی نکردی ک بدونم دقیقا با کی طرفم.. ولی داری بهم حمله میکنی بدون اینکه شاید منو هم بشناسی و حتی این مطلبو کامل بخونی.

     (0)(0)
   2. یه چیز دیگه هم ازت دیدم:
    گفته بودی که:سال کنکور نیازی به تفریح ندارید، یه ساله هزارسال نیست، این یه سالو نچسبید ممکنه بعدش به شدت حسرت بخورید
    ببین منو!یه دو تا مقاله روانشناسی بخون تا ببینی که این کاری که گفتی راندمان کار رو تا چه حد میاره پایین
    +
    اگه خودت ادم درونگرا یا مغرور یا هرچیز دیگه ای هستی(من نمیدونم راستش)و با ویژگی های تو میخونه که اینجوری یه سالتو بگذرونی لطفا برای بقیه نسحه نپییچ چون حتی اگه یه ادمی هم بیاد و از حرفت ایده بگیره دربرابرش مسیولی.میفهمی گه چی میگم؟
    +اگه جواب منطقی ای بدی ممنون میشم.

    (0)(0)
    1. من حرفمو اصلاح کردم...
     من به یه جمله اعتقاد دارم که تفریح تفریح میاره ولی درس درس نمیاره..
     دوستانی داشتم ک در اواخر چسبیدن به بازی و به‌فنا رفتن...
     درکل اصلاح کردم نوشته‌مو اون تیکه‌شو ک دست گذاشتی ولی کامل نخونی متنو و داری نظر میدی...

     (0)(0)
     1. دیگه بیخیال.
      فقط یه چیز:
      من همینجوری ابنجا رو دیدم پس بقیه هم میتونن بیان.اگه برای افرادی است که خاص هستن خب رمز بزار!
      +فکر نکنم نیازی باشه همه رو بخونم چون از همون چیزایی که خوندم چیزای زیادی دیدم.شما خودت بخونش (فکر کنم کلا یه بار وقت تایپ خونده باشیش)
      +حوصله ادامه رو ندارم.اگه توی شریف دیدمت بقیه مشکلاش رو میگم.
      به هر حال موفق باشی ای تکاور.
      +من رو اگه بشناسی متنت اصلاح میشه؟!+
      حمله ای در کار نیست.یه کم نظر دادم.

      (0)(0)
       1. من پیدات میکنم.
        +
        گفتی:نمیشناختمت ولی متنمو اصلاح کردم یجاهاییشو..
        بازم میگم که اصلاح متن به شناختن من ربط داره؟بعضی وقتا ادم یه چیزایی میشنوه که میگه:هیچ ندارم که بگویم.

        (0)(0)
  1. سلام.
   درصدامو ایمیل میکنم برات.
   فیزیک گاج خوبه فقط سه‌تا نکته رو براش در نظر داشته باش:
   ۱. درسنامه هاش خیلی مفهومی نیست پس اگه توی مفهوم مشکل داری یه کتاب دیگه رو از کتابخونه بگیر درسنامه‌شو بخون.
   ۲. یک قدم تا صدهاش رو هم بزن؛ سوالایی هستن که احتمال طرح شدنشون زیاده و مدلی نیستن که وحشتناک سخت باشن. سوالای خودش سوالای خوبین ولی به نظرم یه ذره ضعیفن ولی با یکقدم تا صد زدن اوکی میشه.
   ۳. به حرکت و دینامیک توجه بیشتری داشته باش چون امسال سوالای حرکت و دینامیک نسبتا سختی رو دادن ممکنه برای کنکور ۹۷ هم این روندو اجرا کنن

   (0)(0)
 3. سلام
  الان که دیگه نتیجه قبولی رشته ها اعلام شده و از اینستاتون دیدم که شریف هم قبول شدید و تبریک.
  من راستش المپیاد فیزیک بودم و حالا اینکه با اختلاف نمره کم مرحله ۲ قبول نشدم ، الیته افتخاری نداره که اینو میگم اما نکته اش اینه که تا حدود سه هفته به دلیل همین لب مرز بودن واقعا افسرده بودم و همش اسکرین شات عکس کارنامه م۲ المپیادم رو نگاه میکردم و حساب میکردم که مثلا اگه فلان سوال رو به جای انتگرال گرفتن سیگما میذاشتم شاید مصحح ها گیر نمیدادن و نمره اش فول میشد و از اینجا و اونجا نمره میگرفتم میرسیدم و اینا.
  خلاصه که حال و هوای خوبی نبود.
  من تا اینجا که تقریبا آخر تابستونه و چندتا آزمون قلمچی شرکت کردم از اولین آزمونی که دادم و ترازم ۵۴۰۰ بود تا الان ترازهام تو حدود ۶۱۵۰ و ۶۲۵۰ هست و توی اختصاصی ها بهترین درصدم فیزیک هست که بین ۷۰ تا ۱۰۰ متغیر بوده و راستش خییییلی نگرانم و باید ترازم خیلی بیشتر از اینا بشه که به مهندسی برق شریف یا تهران و امیرکبیر برسه.
  مشکلی که من دارم اینه که عموما با کمبود وقت مواجه بودم برای سوالات ریاضی و البته خودم حس میکنم به علت تست زدن کم هست که برای یک آزمون اومدم و یه کم تست هندسه کار کردم و درصد ریاضیم ۲۰ درصد از آزمون قبلی بهتر شد.
  میخواستم بدونم الان وضع خرابم رو چجوری میتونم درست کنم ؟ مثلا من همیشه شیمیم خوب بوده واقعا اما الان مثلا تو یک آزمون وقت اختصاصیام سر ریاضی و فیزیک خیلی گرفته شد و شیمی پیش رو ۲۰ زدم و شیمی ۳ رو صفر !!!
  به علت اینکه کلا رو فیزیک مسلطم تاحالا مدل آزمون دادنم اینجوری بوده که ریاضی رو تا نصف جواب میدم و بعد میرم سراغ فیزیک که اونا رو کامل کنم و دوباره برمیگردم ریاضی رو جوای میدم و بعد شیمی.
  الان هدفی که دارم اینه که ریاضی رو طوری قوی کنم که مثل فیزیک بشه برام و ازش ترس نداشته باشم و مثلا حس کنم اگه این زمان رو ک دارم رو سوالای ریاضی وقت میذارم ، اگه رو فیزیک میذاشتم فول شده بود
  ضریب ۱۲ ریاضی طوری هست که واقعا فک کنم دارم کار اشتباهی میکنم و سوالای ریاضی با جواب دادن به سوالای فیزیک جبران نمیشن.
  توی ریاضیم برای هندسه تحلیلی نسبت به بقیه مسلط ترم ، حسابانم همینطور و برای اینا بیشتر باید تست بزنم ولی هندسه ۲ اصلا خوب نیستم چون فقط برای امتحان نهایی جمعش کردم و اصلا سرکلاساش هم نبودم و گسسته هم برای وحشتناکه.
  ممنون میشم راهنماییم کنین چجوری میشه ریاضیمو بهتر کنم
  ببخشید خیلی طولانی شد

  (0)(0)
  1. سلام.
   ببخشید که دیر دارم پاسخ می‌دم بهتون یه کم درگیر بودم!
   ابتدا ممنون برای تبریکتون.
   اینکه مرحله ۲ قبول نشدید و مدال نمیشید و اینا من به عنوان یکی که الآن دارم بهش نگاه می‌کنم اگه نگاه کنم واقعن جای ناراحتی ای نداره، شما بری دوره و طلا نشی مدالت تقریبا فایده‌ای نداره، وضع کنونی سهمیه‌ی مدال یه جوری هست که این دو ماهی که فرصت داشتید قطعن مفید تر از مدال توی کنکور براتون ظاهر میشه.
   درکل ضریب روی تراز لحاظ میشه و تراز هم ضریبی از درصده و درصد یک سوال وقتی تعداد سوالای یک درس میره بالا کمتر میشه، با یه چنین نگاهی میشه اهمیت سوالات رو تقریبا برابر دونست!
   ولی خب به سرعت خیلی دقت کنید دیگه، هر سوال در جای خودش مهمه فدا کردن سوالای آسون برای سوالای سخت اشتباهه، من خودم کاری که می‌کردم برای اینکه وقت کم نیارم ۱۰ تا سوال ۱۰ تا سوال تایم گذاشته بودم براش که مثلا ۱۰ تا سوال زدم باید ساعت شده باشه فلان که این فلان از وقت عادی یه ذره کمتر بود. اگه به این فلان قبل از رسیدن به ۱۰ تا سوال رسیدم اون چندتا سوالو علامت میزدم و رد میشدم بعدن روی تایمایی که اضافه میووردم بر میگشتم البته این روش یه مقدار خوبی باگ داره.

   شما تست زیاد بزن تست زمان‌دار هم بزن، تنها راه زیاد کردن سرعت همینه...

   برای ریاضی من خودم توش ضعیف بودم خیلی اوایل البته اواخرش هم ضعیف بودم ولی به ۶۰/۷۰ رسید... اینجوریه که تست بزنی قوی میشی کم کم! وضعت تقریبا اوکیه، دست از تلاش بر ندار و توکل کن به خدا ان‌شاءالله کمکت می‌کنه خدا و اوضاع روال میشه.

   (0)(0)
 4. سلام ، آقای توفیقی ، تبریک میگم بابت موفقیتت توی کنکور ، برای منی که امسال مرحله دو تشریحی رد شدم ، و امیدم برای مدال رفت هوا تقریباً شرایط مشابه ای با شرایط سال قبل شما رقم خورده (البته شما مدال دارید ، ولی من ندارم) ، یکدفعه باید از جاده خفن المپیاد بپیچم تو جاده خسته کننده و مسخره کنکور .تازه دو ماهه رفتم قلمچی تا برای کنکور استارت دیر هنگامم رو بزنم.
  امیدوارم توی رشته ی مورد علاقتون توی دانشگاه مورد علاقتون(کامپیوتر شریف) قبول بشید. در ضمن بابت مشورت هایی که بابت المپیاد بهم دادید بینهایت ازتون سپاسگزارم.

  (0)(0)
 5. سلام. امیرم ساکن تهران.
  الان که دارم این به اصطلاح دیدگاهمو مینویسم..‌.خیلی خیلی دلم پره.
  دلم پره از همه چی.
  من ی دانش اموزی بودم که سال اول دبیرستان تو نمونه دولتی درس میخوندم و اوضاع درسیمم خوب بود...
  ولی افسوس اولم برمیگرده به زمانی که سنم کمتر بود،
  برمیگرده به سالای راهنمایی که حتی اینقدر حالیم نبود وااسه ازمونای سمپاد و تیزهوشان ثبت نام و شرکت کنم.
  اصلا نمیدونستم سمپاد یعنی چی؟
  شاید اگه شرکت میکردم،قبول میشدم و مسیر زندگیم عوض میشد.
  ولی خب گذشت
  اومدم سال اول دبیرستان و فقط تو نمونه دولتی ثبت نام کردم و قبول شدم.
  سال دوم ب خاطر یک سری شرایط وارد ی مدرسه دولتی که البته بهتره اسمش رو مدرسه نذاریم شدم و کلا سال دومم بفنا رفت...
  اصلا جای خوبی نبود...طوری که همه ترک تحصیل کردن....
  سال سومم از مدرسه قبلی رفتم و وارد دبیرستان جدید شدم..
  سال سومم متوسط بود...
  سال چهارمم اما فرق میکرد...
  شده بودم ی ادم دیگه
  واسه ایندم میخواستم بجنگم....
  روحیه قوی داشتم‌‌‌...
  با پایه ضعیف یا البته بگم داغون شروع کردم به خوندن...
  همه چی تا عید خوب بود اما بعد عید یکم شل کردم...
  البته دلیلشم رفیق باز شدنم شد...
  گذشت اون سه ماهم...
  شد روز کنکور ۹۷...
  ولی قهرمان قصه ما علی رغم باور خودش شکست خورد
  شکستی خورد که هنوز داره افسوس میخوره..
  رتبم شد ۹۰۰۰
  یعنی بدبختی...
  دنیا سرم خراب شد...
  اعتماد به نفسم له شد...
  و شدم ی ادم ضعیف و بی روحیه....
  الانم دانشجوی مهندسی کامپیوترم البته تو دانشگاه آزاد
  و شدم ی ادمی که حسرت دانشگاه شریف رو میخوره
  هیچ دانشگاهی رو قد اون دانشگاه قبول ندارم...
  ی زمانی بود طرح میدادم واسه ساخت ربات..
  اینم بگم سال اول دبیرستان‌..تیم اول شدیم تو سطح تهران تو مسابقات رباتیک...
  ولی الان حوصله هیچی رو ندارم یا شاید بهتر بگم..اعتماد به نفس انجام هیچ کاری رو ندارم...
  ادمی که هدف نداشته باشه سردرگمه...
  میگفتم رو برنامه نویسیم کار کنم سال دیگه بیام شریف تو مسابقات کدکاپ شرکت کنیم با چند تن از دوستان...شاید اگه تیم اول شدیم بورس شیم اونجا...
  ولی خب نشدنیه...
  الانم اینگار نه اینگار دانشجوئم...
  به جای کار روی برنامه نویسیم
  دارم واسه کنکور سال دیگ میخونم...
  ۳ روزه البته شروع کردم...
  نمیدونم چرا باز اعتماد به نفسی ندارم...
  کلا بلاتکلیفم
  البته وضعم تو دانشگاه بد نیست و خوبه ولی خب...
  نمیدونم چیکار کنم دقیقا
  ی سال دیگ بخونم که اصلا نمیدونم از کجا شروع کنم
  یا نه قید شریف رو بزنم و ی حسرت بمونه برام...

  (1)(0)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *